Początek lata za nami. Choć pogoda nie zawsze nas rozpieszcza, to słoneczne weekendy zachęcają do organizacji imprez na świeżym powietrzu. Skoro wakacje trwają w najlepsze, dlaczego nie sprawić niespodzianki naszym pociechom, urządzając dla nich wyjątkowe przyjęcie. Nic zaś nie stanowi lepszego połączenia lata, zabawy i przygody niż impreza w stylu pirackim. To ogromne pole do popisu dla inwencji rodziców, a jednocześnie niesamowita frajda dla dzieci, na których czekają kolorowe przebrania, oryginalne przekąski i pomysłowe konkurencje. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji na urozmaicenie pirackiej zabawy.

Jednym z warunków sukcesu jest zapewnienie odpowiedniego klimatu imprezy. Dekoracje powinny zawierać elementy kojarzące się z tematem przyjęcia. Warto postarać się o nakrycie stołu w kolorach czarnym, białym i czerwonym. Na blacie rozsypmy złote dukaty. Nad głowami mogą unosić się balony z charakterystycznymi czaszkami. Efektownym elementem ozdobnym jest też flaga piracka.

Ponieważ korsarstwo kwitło na Karaibach, w egzotyczną atmosferę doskonale wpasują się dmuchane i papierowe palmy, papugi i małpki, a także rybki i słoneczko.

Nie zapomnijmy też o przebraniach. Dzieci uwielbiają odgrywać role, a barwne stroje piratów są dla nich szczególnie atrakcyjne. W sklepie Mixparty znajdziecie ogromny wybór modeli kostiumów w różnych kategoriach cenowych i wiekowych, dla chłopców i dziewczynek.

Waszej szczególnej uwadze polecamy akcesoria pirackie, które można wykorzystać jako uzupełnienie przebrania lub gadżet do zabawy. Wśród nich znajdują się: opaska na oko, kapelusz trikorn oraz broń. W ofercie mamy również gotowe zestawy dla małych korsarzy, które można podarować uczestnikom przyjęcia lub wykorzystać jako nagrody w organizowanych zawodach.

Ponieważ ideą imprezy jest zachęcenie dzieci do ruchu na świeżym powietrzu, poniżej przedstawiamy kilka propozycji na pirackie konkurencje:

1. Przeciąganie liny - dzielimy dzieci na dwie grupy, dbając o to, by siły były równo rozłożone. Każda drużyna próbuje przeciągnąć przeciwników przez linię wyznaczającą środek .

2. Rzucanie obręczą - piracka wersja popularnej zabawy, która poleca na rzucaniu obręczą na patyki. Zamiast gotowych bolców lub kijków, wykorzystajmy do tego celu zabawkowe miecze, solidnie wbite w ziemię lub przymocowane np. do kartonowego pudła.

3. Gorączka złota - jeżeli posiadamy małą piaskownicę, ukryjmy w piasku zabawkowe dukaty. Zachęćmy dzieci do poszukiwania skarbu, pozwalając im wymienić znalezione monety na smakołyki lub inne nagrody.

4. Mapa skarbów - naszkicujmy fragment mapy np. ogrodu lub domu, zaznaczając X miejsce ukrycia następnej wskazówki. Dzieci, odnajdując kolejne podpowiedzi, docierają do ukrytego skarbu.

5. Wyspa - luźna wariacja gry "gorące krzesła". Na trawniku/podłodze układamy kręgi ze sznurków, które symbolizują wyspy. Jest ich o jedną mniej niż wynosi liczba uczestników zabawy. Gdy gra muzyka, dzieci krążą wokół wysp. Gdy muzyka ucicha, muszą się schronić przed krążącym rekinem. Po każdej rundzie zabieramy jedną wyspę aż do wyłonienia zwycięzcy.

Ruch zaostrza apetyt, dlatego nie zapominajmy o pirackich przekąskach. Z arbuza można wykroić kadłub okrętu wypełniony owocowym ładunkiem. Zaś niebieska lub zielona galaretka posłuży za morze, na którym kołysać się będzie stateczek z pomarańczy .

Szukacie dalszych inspiracji? Zapraszamy do działu pirackiego Mixparty, gdzie wśród dostępnych kostiumów, akcesoriów i dekoracji z pewnością znajdziecie coś dla siebie.