Fantastyka zawsze była i będzie doskonałą inspiracją na udany karnawał. Bez względu czy pomysł zaczerpniemy ze space opery, czy bliżej nam do klimatów fantasy, bez trudu znajdziemy ofertę, która będzie odpowiadać naszym wymaganiom. Kostiumów nawiązujących do Gwiezdnych Wojen, Star Treka czy Władcy Pierścieni nie brakuje także w sklepie Mixparty. Jeśli jednak chcecie w tym roku spróbować czegoś nowego, polecamy Wam nurt dopiero zyskujący na popularności w branży karnawałowej. Jego oryginalność wyróżnia go na tle innych propozycji, a świeżość pozwala uniknąć banalności i powtarzania tych samych motywów. Przedstawiamy Wam: STEAMPUNK.

Jeżeli wcześniej nie słyszeliście tej nazwy, nie szkodzi. Steampunk to podróż w przeszłość, do wieku pary i elektryczności, kolei i sterowców, do czasów wielkich wynalazców i rewolucji przemysłowej. To gatunek fantastyki opowiadający alternatywną historię, w której pojawiają się nowe technologie oparte na mechanice i wyprzedzające swój czas. To marzenie XIX-wiecznego dżentelmena, który po raz pierwszy w życiu widzi lokomotywę i zastanawia się, gdzie świat znajdzie się za 50 lat. 

Styl steampunk to ubrania i akcesoria utrzymane w barwach mosiądzu, miedzi i stali. Dominują odcienie brązu, sepii, a także przybrudzonego srebra. Kostiumy naśladują modę XIX wieku. Długie suknie, gorsety, długie skórzane płaszcze, cylindry. Wszechobecnym motywem są koła zębate, zdobiące ubrania i biżuterię, a nawet broń. Wizerunek steampunkowy uzupełniają gogle, nieodłączny element wyposażenia zarówno robotnika, jak i wynalazcy.

Dla kobiet proponujemy długą brązowo-złotą suknię z doszytymi koronkowymi rękawami. W zestawie znajduje się również elegancki kapelusik zdobiony zębatkami i piórem. Na Halloween doskonale sprawdzi się krótsza sukienka z nadrukowanym szkieletem, w który wplecione są elementy mechanizmu. Uwagę Panów kierujemy na elegancki płaszcz zapinany na klamry. W zestawie znajduje się również czarna koszula w paski i obowiązkowy cylinder.

Oferta Mixparty to również szeroki wybór masek w kolorze mosiądzu i stali. Dekorowane charakterystycznymi dla nurtu motywami nawiązującymi do mechaniki mogą uzupełniać kostium lub być samodzielnym nawiązaniem do gatunku.

Polecamy także inne dodatki w stylu steampunk. Cylindry zwracają uwagę oryginalnym wzornictwem, zaś opaska na oko zdobiona zębatkami będzie dumą każdego XIX-wiecznego awanturnika. Nie zapominajmy także o broni. Wykonane w duchu epoki pistolety przydadzą się zarówno poszukiwaczom przygód, podróżnikom czy tajnym agentom królowej Wiktorii. 

Mamy nadzieję, że zaintrygowaliśmy was i zachęcaliśmy do zapoznania się z naszą ofertą. Linki do produktów znajdziecie poniżej. Życzymy udanej zabawy w industrialnym stylu.